Úvod  | Ubytovanie  | Cenník  | Okolie  | Kultúrne pamiatky  | Cykloturistika  | Mapa  | Kontakt |

 

LIPTOV patrí medzi najnavštevovanejšie a najkrajšie kúty Slovenska a svojich návštevníkov láka očarujúcou prírodou, liečivými termálnymi prameňmi, aquaparkami, priehradou Liptovská Mara, jaskyňami, ale aj bohatou históriou či jedinečným folklórom. Liptov je moderné centrum turizmu v oblasti letných i zimných športových aktivít.

Región ponúka skvelé podmienky pre turistiku, cyklistiku pre náročných ale aj menej náročných. Podmienky pre horolezcov a vyznávačov adrenalínových športov ako paragliding, rafting a tiež horskú cyklistiku v krásnych horských terénoch.

Mesto - Liptovský Mikuláą

 

 


DEMANOVSKÁ DOLINA – JASNÁ
Nachádza sa 10 km od nášho zariadenia.
Milovníkom pešej turistiky ponúka Demänovská dolina desať značkovaných trás a bohatú sieť chodníkov, na ktorých si prídu na svoje aj pohodlnejší turisti. V dolnej časti doliny vedú chodníky lesným terénom cez hlboké kaňony a pomedzi strmé bralá. Veľmi príjemná a nenáročná je prechádzka okolo Vrbického plesa. V hornej časti prevažuje kosodrevina a trávnaté hole. Najfrekventovanejšia trasa je po hlavnom hrebeni, kde sa nachádzajú končiare Ďumbier (2 045 m.n.m) a Chopok (2 024 m.n.m), ktorá ma vysokohorský reliéf. Pohodlnejší turisti sa za panorámou Liptova môžu vyviesť lanovkami z Jasnej priamo pod Chopok.

Liptov je bohatý aj na krásy podzemného sveta jaskýň, ktoré každý rok priťahujú tisíce domácich i zahraničných návštevníkov. Nájdete tu najznámejšie a najkrajšie sprístupnené jaskyne - Demänovskú jaskyňu Slobody a tiež Demänovskú ľadovú jaskyňu a v Jánskej Doline 5034 m dlhú jaskyňu Záskočie, kde je 45 m hlboká priepasť - najhlbšia priepasť na Slovensku.

V zimných mesiacoch je pre turistov najväčším lákadlom najväčšie stredisko pre milovníkov zimných športov na Slovensku, v Čechách a Poľsku - Jasná Nízke Tatry. Nachádza sa na severných svahoch Chopka v Národnom parku Nízke Tatry. Zalyžovať si môžete na najlepších zjazdovkách na Slovensku v strediskách Chopok Sever a Chopok Juh. Trate sú rôznej náročnosti o celkovej dĺžke 29 km, z toho 11 km je mechanicky zasnežovaných a 1,5 km tratí aj umelo osvetlených. Prepravu zabezpečuje 1 šesťsedačková, 3 štvorsedačkové a 1 dvojsedačková lanovka, 1 kabínková lanovka a 16 lyžiarskych vlekov. Celková prepravná kapacita je až 20 150 osôb za hodinu. Na svoje si prídu aj vyznávači snowboardingu a skialpinizmu.


Lyžiarsku ponuku Liptova doplna množstvo menších stredísk, z ktorých väčšina disponuje zasnežovacími systémami a po celú zimu ponúka priaznivé podmienky na lyžovanie. K najznámejším patria Malinô Brdo, Čertovica, Pavčina Lehota, Závažná Poruba – Opalisko, Liptovský Ján. Prakticky sa dá povedať, že na Liptove sa v zime lyžuje na každej dedine.

V prípade potreby sú v zimných mesiacoch v každom lyžiarskom stredisku pre Vás pripravené lyžiarske školy a požičovne lyžiarskych potrieb.

Rekreačné stredisko - Jasná


AQUAPARK TATRALANDIA
Nachádza sa 8 km od nášho zariadenia.
Aquapark Tatralandia - najväčší celoročný areál vodnej zábavy na Slovensku, v Čechách a v Poľsku s ubytovaním a komplexnými službami, Vám denne ponúka kúpeľ v 6 celoročných termálnych bazénoch (2 kryté) s liečivou minerálnou vodou s teplotou od 26-38 °C a s množstvom vodných atrakcií. Ďalej 4 celoročné tobogány - Volcano, Rocket, Snake a No-Limits ponúkajú skvelú zábavu a dobrodružstvo.
Pre dokonalý relax je k dispozícii vitálny svet Tatra-Therm-Vital - jedinečný komplex 16 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr. Dokonalé uvoľnenie určite znásobí kvalitná masáž a z Tatralandie budete odchádzať s pocitom znovuzrodenia.
Pocas letnej sezóny sú k dispozícii ďalšie 3 letné bazény (+ 6 celoročných termálnych bazénov) s čírou ohrievanou vodou: detský bazén, bazén s 21 atrakciami, 25 m plavecký bazén. Vyšantiť sa môžete na 21 tobogánových dráhach a šmýkačkách.
V areáli Tatralandie si môžete vychutnať atmosféru divokého západu vo Western City - Šikluv Mlýn alebo spoznať hranicu svojich možností na Tarzánii - lanovej prekážkovej lezeckej dráhe.

Aquapark - Tatralandia


THERMAL PARK BEŠENOVÁ

Nachádza sa 17 km od nášho zariadenia.
Thermal park Bešeňová je vybudovaný na báze horúcich prameňov liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov o teplote 60,5°C. Pôsobí blahodárne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a má priaznivé kozmetické účinky. Pozitívne účinky na psychiku sa prejavia takmer okamžite, vďaka prvku lítium. Minerálna voda obsahuje vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán, draslík, mimoriadne množstvo síranov, bikarbonáty, voľný kysličník uhlicitý a ďalšie minerály.
Od leta 2006 Thermal park rozširuje ponuku svojich služieb takmer trojnásobne. Pre návštevníkov je pripravených 7 vonkajších a 4 vnútorné bazény s teplotou vody od 26 – 40 °C. Na rozdiel od vonkajších bazénov, vo vnútorných bazénoch nie je geotermálna minerálna voda, ale čistá pitná voda. V novom krytom bazénovom komplexe sa nachádzajú sedací – relaxacný bazén, veľký plavecký bazén s nerezovým toboganom a bazén pre deti. V bazénoch sa nachádzajú rôzne atrakcie – podvodná lavica a vzduchová lavica, masážne trysky, chrliče, bublinkovače, vodný hrb, vodný ježko. Tieto bazény sú výnimočné tým, že sú vyrobené z antikoru a sú svojho druhu jediné na Slovensku. Neopakovateľnú atmosféru celkového uvoľnenia vytvára Vitálny svet. Pripravený je čarovný svet vôní, farieb a príjemných zvukov hudby a životodarnej vody. Pozostáva zo sústavy sáun (bylinková, rímska, soľná, mentolová, fínska), ochladzovacieho bazéna s kúskami ladu, whirlpoolu, tepidária. Pod “jednou strechou” je fitness centrum, rôzne masáže, odpočívareň, bioptron, solárium, manikúra/pedikúra. herňa s biliardom, stolným futbalom, silovým automatom, hokejom.
Nadštandardné pohostinské a spoločensko-zábavné služby poskytuje Steak house so širokou ponukou špecialít na rošte a grile, pripravovaných priamo pred ocami zákazníkov. Po absolvovaní relaxačných a wellness aktivít dobre padne posedenie v Relax bare s pestrým sortimentom alkoholických a nealkoholických nápojov, káv, zmrzlinových pohárov a cukrárenských výrobkov. Priestory sú vhodné aj na poriadanie zábavných firemných podujatí a kongresov do 150 osôb.

 

Aquapark - Bešenová

TERMÁLNE KÚPALISKO LIPTOVSKÝ JÁN

Nachádza sa 2 km od nášho zariadenia.
Od nášho zariadenia je vzdialené len 2 km. Obec Liptovský Ján leží v pohorí Nízke Tatry zo severnej strany v Jánskej doline. Na travertínových návršiach sa nachádza žriedelná oblasť termálnych a minerálnych prameňov. Obyvatelia obce nazývajú už od pradávna studenšie pramene medokýšmi a teplé teplicou. V polovici 19.st pri termálnych prameňoch vznikli malé kúpele na liečenie reumy a ženských chorôb. Termálnu vodu využívali ľudia nielen z blízkeho, ale i vzdialeného okolia. Svätojánske kúpele boli známe ešte pred l. svetovou vojnou v Budapešti i v Nemecku, odkiaľ prichádzalo veľa turistov, ale i ľudí hľadajúcich zdravie. Pramene v obci sú považované za najväčší zdroj minerálnej vody na Slovensku (35 litrov/sekundu). Je známym a vyhľadávaným letoviskom s bazénmi s termálnou vodou. Južne od obce sa nachádza areál letných termálnych kúpalísk a krytá plaváreň, bazén 50 m, 2 detské bazény, 1 tichý bazén , ktoré využívajú prameň Rudolf s teplotou vody 28.2 °C. Termálna voda má dokázateľne liečivé účinky, lieči kožné choroby, choroby pohybových ústrojov, látkovej výmeny, ženské, nervové ba aj choroby srdca a ciev.
Z obce sú veľmi dobré možnosti túr do krasovej Jánskej doliny, ako i na okolité vrchy.

Termálne kúpalisko - Liptovský Ján

LIPTOVSKÁ MARA


Nachádza sa 9 km od nášho zariadenia.
Liptovská Mara je vodná nádrž v strednom Liptove pomenovanej podľa zaniknutej obce. Roku 1975 celú obec zaplavili vody vodnej nádrže. Iba gotický kostolík, presnejšie jeho ruiny, ostali nad hladinou v lokalite Havránok.
Liptovská Mara patrí medzi najznámejšie priehrady na Slovensku a v lete patrí medzi turisticky vyhľadávané oblasti. Liptovská Mara je podľa objemu zadržanej vody najväčšie jazero na Slovensku - môže zadržať 365 mil. m3 vody. Na severnom brehu je vybudovaný Autocamping Liptovský Trnovec, kde sú možnosti kúpania, surfovania, jachtingu, školy windsurfingu, člnkovania, vodného bicyklovania, minigolfu, rybárčenia. Možná je aj plavba výletnou loďou Liptov po zákutiach a zátokách priehrady.

Priehrada Liptovská Mara

 


Areál vodného slalomu Ondreja Cibáka – je ďalšou vodnou atrakciou Liptova a poteší každého, kto má rád kajaking a rafting. Je dejiskom významných medzinárodných a svetových podujatí vo vodnom slalome, ktorý sa nachádza na južnom okraji mesta pri rieke Váh. Na tratiach Areálu vodného slalomu vyrástli naši úspešný reprezentanti a Olympijskí vítazi Michal Martikán a Gabriela Kaliská.
Areál vodného slalomu sa nachádza 5 km od nášho zariadenia.

Kanoe Tatra klub

 

 

Copyright 2006:   Hakinnen   Vąetky práva vyhradené